Benkovski Köyünde Sonbahar Kültür Bayramı Yapıldı

By on Ekim 16, 2012
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kırcaali İlinde en büyük köy olan Kirkovo’ya (Kızılağaç) bağlı Benkovski’de (Kirli) düzenlenen geleneksel Sonbahar Kültür Bayramı yüzlerce kişiyi bir araya getirdi. Etkinlikte resmi konuklar arasında milletvekilleri Necmi Ali ve Tsveta Karayançeva, Kırcaali Vali Yardımcıları Asen Türdiev ile Esat Sadık, Kirkovo Belediye Başkanı Sali Ramadan, Yerel Meclis Başkanı Şinasi Süleymanov hazır bulundular.

Benkovski muhtarı Hüseyin Sadık tarım sezonun sona ermesi vesilesiyle köy sakinleri ve misafirleri selamladı. Muhtar, etkinlikte Parlamento temsilcileri bulunmasından dolayı bölgede acil bir çözüme ihtiyaç duyulan çiftlik sahiplerinin büyük bir sorununu dile getirdi.

Mıglene barajından arazi sulamaları için sulama sistemleri kurulması projesi kapsamında yapılan sulama alanının tamamlanması gerektiği ortaya çıktı.
Ayrıca tütün konusuna ve Rodoplar’da geleceğine değinildi.

Benkovski’nin Kültür Bayramı sırasında köyün Ulusal Tütün Üreticileri Derneğinin bu ayın sonunda yapacağı oturuma ev sahipliği yapacağı açıklandı. Derneğin yönetim kurulu toplantısına bizzat Tarım ve Gıda Bakanı Miroslav Naydenov’un katılacağı belli oldu.

Kırcaali Haber
Kaynak : Kircaalihaber.com

Incoming search terms:

  • kırcaali haber
  • benkovski kırcaali
  • kırcaali benkovski
  • bulgaristan kirli
  • benkovski
  • kirli köyü bulgaristan

About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>